01.11.2018 - Organizovali smo 14-tu regionalnu izložbu goveda simentalske rase

I ove godine po 14-ti put priredili smo izložbu goveda simentalske rase u Ibarskoj dolini.

• Obzirom da smo brtsko-planinski kraj idealan za uzgoj goveda i ostale stoke, pokušavamo ovim dogadjajem da podstaknemo i unapredimo potencijale za bavljenje poljoprivrednom proizvodnjom.
  • Svi oni domaćini i budući djaci koji imaju svoja poljoprivredna gazdinstva mogu da stiču dodatna znanja i unapredjuju svoja gazdinstva, čime jačaju svoju finasijsku nezavisnost.
  • Naša škola kao dugogodišnja odgovorna institucija je u saradnji sa Privremenim organom opštine Leposavić i kancelarijom za KiM po 14. put ove godine organizuje Regionalnu izložbu goveda simentalske rase.
  • Po ugledu na zapadno-evropske zemlje u jesen po završetku ispaše kad stočari s planina vraćaju svoja stada u staje, organizuju ovakve izložbe gde se hvale svojim dostignućima .
  • Regionalna stočarska izložba ima za cilj da se vidi trenutno stanje goveda simentalske rase u ibarskoj dolini da se stočari pohvale svojim dostignućima ,međusobno razmene iskustva da ih stručni kadar škole i žiri posavetuju o prednostima i nedostatcima u njihovoj proizvodnjii da najbolji budu nagrađeni.
  • Ovaj dogadjaj ima za cilj da se održi smotra najboljih goveda u Ibarskoj dolini i u podkopaoničkom području.
  • Nagrađena su po tri grla u sledećim kategorijama :junice,prvotelke,krave i bikovi

Dakle, rad na poljoprivrednom razvoju stočarstva i razvoju uzgoja poljoprivrednih kultura kojima odgovara ova nadmorska visina jesu šansa za unapredjenje života i stvaranje održivog razvoja.

TV PRILOG DOGADJAJA