Najsvežije

Међуокружно такмичење из хемије

Дана, 07.04.2024. год. у нашој школи одржано је Међуокружно такмичење из хемије, за ученике средњих школа. На такмичењу је учествовало укупно 11 ученика и то: ученици наше школе, Гимназије Косовска Митровица, ТШ "Михајло Петровић - Алас"- Косовска Митровица, СШ "Григорије Божовић"- Зубин Поток. Наша ученица Елена Милошевић образовни профил прехрамбени техничар освојила је прво место на поменутом такмичењу и тиме се пласирала на Републичко такмичење које ће се одржати од 17. до 19. маја на Државном универзитету у Новом Пазару. Више информација можете наћи на сајту mojahemija.org

Уметност писма - Калиграфија 2024.

На Републичком Калиграфском конкурсу са међународним учешћем "Уметност писма - Калиграфија 2024." од укупно пристиглих 736 калиграфских радова ученика основних и средњих школа из Србије, Републике Српске и Хрватске међу изложеним радовима нашли су се и радови ученица наше школе и то: Теодоре Бишевац 4.разред, Исидоре Вучетић 3.разред и Милене Спасић 2.разред. Такође, професор наше школе Срђан Киковић добио је посебну похвалу за успешан калиграфски менторски рад за више изложених запажених радова ученика. Поносни смо талентом, трудом и залагањем наших ученица и њиховог ментора и честитамо на овом великом успеху. У прилогу су приказани радови:

Теодора Бишевац

Исидора Вучетић

Милена Спасић

Републичко такмичење 24.03.2024.

Од 22.03. до 24.03. 2024. године у Пољопривредној школи са домом ученика Бачка Топола у Бачкој Тополи реализовано је 22. Републичко такмичење ученика из области производње и прераде хране. Наш ученик Огњен Ђелошевић образовни профил прехрамбени техничар освојио је 7. место на поменутом такмичењу. Такође, ученик Мартин Тодоровић образовни профил пекар узео је учешће и остварио је запажени резултат. Овом приликом се захваљујемо школи домаћину на гостопримству.

Национални дан књиге 28.02.2024. год.

Дана, 28.02.2024.год. у нашој школи у оквиру акције "Читајмо гласно" обележен је Национални дан књиге. Ученици су уз стручно вођење професорица Српског језика и књижевности у школској библиотеци учествовали у промовисању књиге, културе читања и читалачке писмености. Поред фотографија можете погледати и кратак видео кликом на ЛИНК.

Дан борбе против вршњачког насиља

Широм света, последње среде у фебруару обележава се Дан борбе против вршњачког насиља. Сваке године, дан који подсећа на ову борбу, обележава се као "Дан розе мајица ".Превенцију и заштиту деце од насиља и дискриминације промовишемо кроз указивање на значај толеранције, емпатије, поштовање права и различитости, развијање сарадње и учење ненасилне комуникације и решавања конфликата. Наши ученици су обележили овај дан слањем порука ненасиља, толеранције и пријатељства.