Datum i vreme
|
Sadržaj aktivnosti
|
20. i 21. maja
|
Prijavljivanje redovnih učenika za prijemni ispit (detaljnije obaveštenje u srednjim školama koje sprovode prijemni ispit)
|
20. i 21. maja
|
Prijavljivanje vanrednih učenika - starijih od 17 godina za prijemni ispit (detaljnije obaveštenje u školskim upravama)
|
10,11 i 12. juni
|
Prijemni ispiti u muzičkim i baletskim školama
|
10,11,12. juni
|
Prijemni ispiti u umetničkim školama likovne oblasti
|
11. juna
|
Prijemni ispit u Matematičkoj gimnaziji i matematičkim odeljenjima
|
12. juna
|
Prijemni ispit u odeljenju gimnazije za učenike sa posebnim sposbnostima za fiziku
|
10 i 11. juna
12. juna (mađarski)
|
Prijemni ispit u filološkim gimnazijama i filološkim odeljenjima
|
najkasnije do 15. juna u 7 časova
|
Preliminarni rezultati prijemnog ispita u matemamatičkim i filološkim odeljenjima i odeljenju za učenike sa posebnim sposobnostima za fiziku
|
najkasnije do 15. juna u 7 časova
|
Preliminarni rezultati prijemnog ispita u umetničkim i muzičkim školama
|
15. juna od 8.00 do 16.00 časova
|
Podnošenje i rešavanje eventualnih žalbi učenika na rezultate prijemnog ispita (detaljnije obaveštenje u srednjim školama koje sprovode prijemni ispit)
|
do 17. juna do 8.00 časova
|
Konačni rezultati prijemnih ispita i upis učenika (detaljnije obaveštenje u srednjim školama koje sprovode prijemni ispit)
|
11. juna
|
Ispiti iz francuskog, italijanskog, engleskog i ruskog jezika za odeljenja u školama u kojima se deo nastave ostvaruje na stranom jeziku
|
11. i 12. juna od
9.00 do 15.00 časova
|
Prijavljivanje učenika i podnošenje sportske dokumentacije u Sportskoj gimnaziji i odeljenjima za sportiste u gimnazijama
|
od 6. do 17. juna
|
Prijavljivanje, u školskim upravama, vanrednih učenika starijih od 17 godina za upis u srednju školu
|
23. juna
od 10 – 12.00
|
Završni ispit test iz srpskog (maternjeg) jezika
|
24. juna
od 10 – 12.00
|
Završni ispit test iz matematike
|
od 23.juna do29. juna
do 8.00 časova
|
Pregled testova i sukcesivno unošenje rezultata završnog ispita
|
29. juna
od 8.00 časova
|
Preliminarni rezultati završnog ispita
|
29. juna
od 8.00 do 16.00 časova
|
Prijem i rešavanje žalbi učenika na rezultate završnog ispita u osnovnim školama
|
30. juna od 8.00 do 16.00 časova
|
Prijem i rešavanje žalbi učenika na rezultate završnog ispita u okružnim upisinim komisijama
|
30. juna od 16.00 časova
|
Slanje podataka sa rešenjima po žalbama učenika u centralnu bazu podataka
|
3. jula
do 08.00 časova
|
Objavljivanje konačnih rezultata završnog ispita
|
4. i 5. jula
od 8.00 do 15.00 časova
|
Popunjavanje i predaja liste želja u školi i unos u bazu podataka
|
7. juli
do 20.00 časova
|
Slanje podataka sa unetim željama u centralnu bazu podataka
|
9. jula
od 7.00 časova
|
Provera liste želja od strane učenika u osnovnim školama
|
9. jula.
od 8.00 do 15.00 časova
|
Prijem žalbi učenika na izražene želje i unošenje ispravki
|
9. jula
do 20.00 časova
|
Slanje podataka sa eventualno ispravljenim listama želja u centralnu bazu podataka
|
10. jula
do 12.00 časova
|
Objavljivanje zvanične liste želje učenika u osnovnim školama
|
13. jula
od 8.00 časova
|
Raspored učenika po školama, smerovima gimnazija i obrazovnim profilima
|
13. i 14. jula
od 8.00 do 15.00 časova
|
Upis učenika u srednje škole - prvi upisni krug
|
13. jula od 15.00 časova
|
Objavljivanje preostalnih slobodnih mesta za upis u drugom krugu
|
14. jula
od 9.00 do 15.00 časova
|
Popunjavanje, predaja i unošenje liste želje učenika za drugi upisni krug
|
16. jula od 9.00 časova
|
Konačan raspored učenika po školama, smerovima gimnazija i obrazovnim profilima
|
16. jula od 8.00 do 15.00
|
Upis učenika u srednje škole - drugi upisni krug
|